Nieodparta siła targów

Bezpośredni kontakt z klientami, nawiązanie wartościowych kontaktów czy też możliwość zapoznania się z ofertą konkurencji – to tylko część korzyści, jakie zyskują wystawcy oraz odwiedzający targi branżowe.

Dlaczego targi są warte poznania?

Po pierwsze, uczestnictwo w targach branżowych daje wystawcom niepowtarzalną okazję na spotkanie się ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami. Jest to szczególnie ważne w fazie wchodzenia na rynek i rozwoju firmy, kiedy to należy położyć nacisk na rozpowszechnienie oferty oraz stworzenie pozytywnego wizerunku firmy. Targi umożliwiają podtrzymanie więzi z obecnymi klientami, zdobycie nowych oraz stworzenie cennej bazy danych, przykładowo poprzez organizację konkursu. Ponadto są okazją do sprzedaży produktów. Warto również zwrócić uwagę, iż jest to sposób na poznanie konkretnych potrzeb i preferencji klientów oraz uzyskanie opinii o firmie i ofercie. Nieoceniony jest także wzrost świadomości na temat naszego produktu, usługi czy marki, co stanowi nieodłączny rezultat uczestnictwa w targach.

Po drugie, wzięcie udziału jako uczestnik czy wystawca w wydarzeniu targowym umożliwia nawiązanie wartościowych kontaktów, wymianę informacji o rynku czy dostrzeżenie nowych szans rozwoju firmy. Przykładowo, podczas cieszących się dużą popularnością Targów Ślubnych, studio wizażu czy salon fryzjerski może nawiązać długofalową współpracę z firmami zajmującymi się kompleksową organizacją i obsługą ślubów.

Dodatkowo, jest to okazja na zapoznanie się z ofertami producentów i dostawców kosmetyków, sprzętu czy firm prowadzących profesjonalne szkolenia. Na przykład dla osób, które dopiero mają zamiar rozwinąć swój biznes, może to być wspaniała szansa na porównanie propozycji i wybranie najbardziej konkurencyjnej oferty.

Po trzecie, targi stwarzają również możliwość zapoznania się z ofertą konkurencji. Jest to cenne doświadczenie szczególnie w branżach o licznej konkurencji. Pozwala to na benchmarking, czyli porównanie naszej firmy z lepszymi i w konsekwencji wprowadzenie zmian służących udoskonaleniu naszej oferty. Co więcej, daje szansę śledzić najnowsze trendy rynkowe w Polsce i zagranicą. Wykorzystując zdobytą na targach wiedzę firma może wyróżnić się i osiągnąć przewagę nad lokalną konkurencją.

Najbliższe targi

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych propozycji targów branżowych w całej Polsce w najbliższym okresie.

  • Targi Ślubne 2012, 8.01.2012, Poznań
  • VI Podkarpackie Targi Ślubne Wedding Live, 28-29.01.2012, Rzeszów

Zachęcamy do wzięcia udziału w targach ślubnych przede wszystkim salony fryzjerskie, kosmetyczne, studia wizażu i stylizacji oraz szkoły tańca.

  • Trójmiejskie Dni Kobiet, 10-11.03.2012, Gdańsk

Trójmiejskie Dni Kobiet to odbywające się już po raz czwarty wydarzenie, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Tematycznie obejmuje wszelkie aspekty życia kobiety poprzez urodę, zdrowie aż po macierzyństwo.

  • Beauty Forum Polska, 10-11.03.2012, Warszawa

Beauty Forum Polska to odbywająca się po raz piętnasty impreza o charakterze edukacyjno-biznesowym. Skierowana jest do profesjonalistów z branży kosmetycznej.

Targi to wartościowe doświadczenie zarówno dla wystawców, jak i firm, które tylko je odwiedzają. Warto się o tym przekonać i odwiedzić odpowiednią dla swojej branży imprezę targową w nadchodzącym roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>