Ekspres na rynku urody

Z usług salonów spa i gabinetów kosmetycznych korzystamy przede wszystkim kierując się chęcią zadbania o swoją skórę, dłonie lub włosy w profesjonalny sposób, ale także w celu zrelaksowania się, wyciszenia i odstresowania. Spora grupa osób nie może sobie pozwolić na ten rodzaj „luksusu”, głównie ze względu na brak czasu spowodowany szybkim tempem życia, pracy i nadmiarem obowiązków. Jednocześnie, panujący współcześnie kult młodości i piękna sprawił, że klienci stali się bardziej wymagający i oczekują coraz skuteczniejszych zabiegów i szybszych efektów.

Oczekiwana szybkość i skuteczność przyczynia się do rozwoju w branży kosmetycznej i w ofertach wielu salonów znajdujemy coraz więcej zabiegów łączących w sobie te dwie pożądane przez klientów cechy.

Moda na ekspresowe zabiegi, ogarnęła między innymi dziedzinę pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Spośród bogatej oferty na rynku w tym dziale kosmetologii, klienci wolą wybierać zabiegi o potwierdzonej skuteczności, przynoszące widoczne efekty tuż po ich wykonaniu oraz zajmujące niedużo czasu. W związku z tym, na popularności zyskały gabinety medycyny estetycznej, która niesie za sobą mniejsze ryzyko powikłań niż w przypadku chirurgii plastycznej, zbiegi trwają krócej i niemal od razu po ich zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć.

W salonach kosmetycznych natomiast, można znaleźć propozycje różnych zabiegów ekspresowo nawilżających, odżywiających lub oczyszczających skórę. Zabiegi te trwają średnio od 20 do 40 minut, a ich rezultaty widać zaraz po zakończeniu zabiegu.

Ważne jest, aby przy tak dynamicznym rozwoju branży kosmetycznej, być na bieżąco z najnowszymi trendami, sprzętem i kosmetykami, i w miarę możliwości wprowadzać je do oferty swojego salonu. Zadowolimy tym naszych stałych bywalców, ale także przyciągniemy tą zabieganą grupę nowych potencjalnych klientów.

Ekspres na rynku urody nabiera nieco innego znaczenia w dużych aglomeracjach miejskich. Salony w centrach miast oferują swoim klientom błyskawiczne zabiegi (trwające maksymalnie pół godziny), które mogą być wykonywane na przykład w drodze do pracy lub w przerwie na lunch. Tego typu usługi mogą obejmować makijaż, malowanie paznokci lub poprawę fryzury. Często też salony oferują pakiety łączone takich usług (np. manicure w trakcie wizyty u fryzjera), co daje klientom możliwość kompleksowego przygotowania się np. do ważnego spotkania w jednym miejscu i w krótkim czasie. Wśród ekspresowych usług można znaleźć nie tylko zabiegi odświeżające i upiększające, ale także szereg szybkich zabiegów relaksujących. Są to np. odprężający masaż głowy i karku lub kojący masaż z maską na twarz.

Tego typu zabiegi są bardzo dobrą alternatywą dla właścicieli salonów, których nie stać na kupno drogiego sprzętu i akcesoriów do wykonywania specjalistycznych zabiegów. Wykorzystując jedynie pracę kosmetyczki, podstawowe kosmetyki pielęgnacyjne oraz odpowiednio aranżując pomieszczenie, w którym wykonuje się ekspresowy zabieg (delikatne oświetlenie, spokojna muzyka, przyjemny, uspakajający zapach), salon jest w stanie zaspokoić potrzeby zarówno klientów potrzebujących szybkiej poprawy wyglądu, jak i tych szukających relaksu, a nie mających czasu na godzinne przesiadywanie w gabinetach urody.

Skutkiem zmieniających się oczekiwań klientów i konieczności ekspresowego zaspokojenia ich potrzeb, jest także tworzenie salonów kosmetycznych czy fryzjerskich w dużych centrach handlowych, które umożliwiają załatwianie paru spraw jednocześnie. Salony w takich miejscach zdecydowanie tracą na intymności, ale jednocześnie zyskują charakter bardziej praktyczny, a nawet „towarzyski”. Przykładem takich miejsc są powstające coraz częściej, ale jeszcze nie aż tak popularne jak na zachodzie, manicure bary, w których można odbywać towarzyskie spotkania i jednocześnie zadbać o swoje dłonie.

Rynek kosmetyczny, wraz ze swoimi klientami, wciąż ewoluuje, dlatego warto dążyć nie tylko do zaspokajania potrzeb stałych klientów naszego salonu, ale także zwrócić uwagę na pozostałych, potencjalnych klientów i postarać się dopasować ofertę również do nich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>